AC DC Desktop, Wall AdaptersDelta Electronics DPS-60AB-6 B
DPS-60AB-6 B
5S-DPS-60AB-6 B
DPS-60AB-6 B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 9.45 L x 3.84 W x 1.25 H (240.0mm x 97.5mm x 31.7mm) |